Фракція Галицької партії в ЛМР: маленькі, але “зубасті”

Їх лише четверо, але вони не дають спокійно жити чиновникам Ратуші ось уже 2 роки. Мова йде про найменшу фракцію у Львівській міській ради – Української Галицької Партії, яка складається лише з чотирьох депутатів. За підсумками перших 100 днів роботи експерти з руху “Чесно” визнали їх найкращою фракцією у ЛМР. А що ж далі? Чи вдалося зробити хоч щось з такою маленькою кількістю депутатів? Чому все частіше під час сесійних засідань у депутатів Галицької Партії виникають суперечки з мером Андрієм Садовим?

23 січня у великій сесійній залі Ратуші депутати УГП  – Тарас Чолій, Юлія Гвоздович, Ігор Дякович та Мирослав Данилків звітували перед мешканцями міста. Про ж ішлося?

Починають з освіти…

Щоб мати розуміння, куди рухається і як розвивається галузь, освіта повинна мати  стратегію на кілька років вперед. У Львові Програма розвитку освіти була відсутня впродовж останніх років. Тільки після півдесятка публічних запитів депутата ЛМР, члена гуманітарної комісії Ігоря Дяковича, місто нарешті розробило, а депутати затвердили комплексну Програму розвитку освіти міста.

Садочки для всіх дітей

Проблема з дитсадками у Львові стоїть надто гостро. Впродовж двох років експертна освітня група Української Галицької Партії з батьками і освітянами напрацювали та передали управлінцям ЛМР низку пропозицій щодо впровадження інклюзії в освіті, збільшення кількості місць у ДНЗ, покращення матеріально-технічного стану садків, збільшення фінансування освітньої галузі та публічності батьківських і міських грошей.

Нова Конституція міста

Новий Статут міста розробили та затвердили з ініціативи і за активної участі Української Галицької Партії. До цього Львів жив за Статутом 2002-го.

“Це головний локальний нормативний акт, в якому прописані права та обов’язки громади та влади міста. В ньому закріплені основні інструменти громадської участі. Ми з серпня до вересня збирали всі пропозиції. Проект Статуту пройшов кілька громадських обговорень та отримав позитивні експертні висновки”, – каже голова комісії законності ЛМР, депутатка від УГП Юлія Гвоздович.

Інженерні комунікації

Питання каналізування селища Рудне було у передвиборчій програмі депутата  ЛМР Мирослава Данилківа. Він зумів виконати свою обіцянку виборцям: перша черга каналізування селища – на завершальному етапі. “Я домігся, аби Рудне внесли в Програму розвитку каналізування міста. Написав не один депутатський запит та звернення, двічі виступав під час сесії, заручився підтримкою інженерної комісії, разом із мешканцями Рудного мав складну розмову з міським головою Львова. Для завершення бракує ще 15 мільйонів грн”, – розповідає Мирослав Данилків. Депутат наполягає, аби мерія виділила решту коштів на каналізування.

Ще один мікрорайон Львова – Знесіння – також досі повністю не каналізований. Ще не будучи депутаткою, Юлія Гвоздович неодноразово зверталися до ЛМР з проханням вирішити питання. Наразі це вдається на найбільших вулицях. Юлія Гвоздович продовжує працювати над цим питанням і сподівається, що за кілька років увесь мікрорайон буде каналізований і з якісним дорожнім покриттям.

Майно громади

У громади Львова вкрали близько 100 приміщень. Цю оборудку журналісти назвали аферою століття, але міська рада на неї відреагувала мляво. Своє розслідування провів голова фракції Української Галицької партії в ЛМР Тарас Чолій. Він ініціював також створення публічного обліку комунальних приміщень. Надалі депутати вимагаємо, щоб усе майно громади продавали чи орендували тільки через електронну платформу ProZorro.Продажі.

 

Скандальні забудови

Понад 10 років триває боротьба мешканців та громадських активістів із недобросовісними забудовниками за збереження території на Довбуша, 15, яка є частиною парку “Знесіння”. Члени УГП активно долучалися до відстоювання прав громади: блокували будівельний майданчик та брали участь у судових засіданнях.

Наразі будівництво призупинено. Партійці переконані, що забудовник зобов’язаний повністю відновити знищений уже ландшафт парку. Проте, на жаль, ця локація не одна, де нова забудова є скандальною… Тому активісти Галицької Партії намагаються тримати руку на пульсі.

Декомунізація

Галицька Партія у Львові вже два роки наполягає, щоб місто позбулося Монументу бойової слави Радянських збройних сил на вулиці Стрийській. Тричі голова фракції у ЛМР Тарас Чолій звертався до міського голови з цією вимогою, але Андрій Садовий вперто проти. Тому депутат звернувся до суду.

“Суд частково задовільнив мої позовні вимоги та зобов’язав міського голову ще раз розглянути питання щодо демонтажу Монументу. Тому очікуємо, що мер Львова таки виконає рішення суду та вимоги Закону щодо декомунізації і прийме розпорядження про демонтаж цього символу тоталітаризму”, – заявляє Тарас Чолій.

 

На каву до депутата

Депутати Української Галицької Партії надзвичайно  відкриті у спілкуванні. Усіх активних та небайдужих львів’ян вони запрошують у свій громадський офіс на каву та розмову. Офіс працює щодня, крім вихідних, з 10 до 18 години у самому центрі Львова, на вул. Січових Стрільців, 10/12а. Тут можна отримати консультацію юриста, зустрітися з депутатом ЛМР, відвідати один із  публічних заходів або провести свій.

Останні відео

Ми у Facebook

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!