Дрогобич,Трускавець: екологічному лиху можна було запобігти

50-метрова яма між Дрогобичем і Трускавцем, загроза забруднення Дністра і міжнародного скандалу… Екологічному лиху можна було запобігти! Якби дії влади та підприємців не розходилися зі словами і обіцянками, кажуть наші дрогобицькі активісти. 

У ніч на 30 вересня між Трускавцем і Дрогобичем відбувся обвал карстової породи на території Стебницького “ПОЛІМІНЕРАЛУ”. На цьому підприємстві в 70-80-тих видобували калійні солі, внаслідок чого були утворені велетенські підземні порожнини. Незначний землетрус (епіцентр якого, як повідомляють у ГУ ДСНС Львівщини, був на глибині 2,2 км), спровокував обвал порід, а за ними – верхніх шарів ґрунту. Хоча, можливо, все сталося навпаки – і саме недбалість та обвал спровокували техногенний землетрус. Однак жодних офіційних коментарів від влади не було до понеділка. Активісти припускають, що інформацію про обрив хотіли приховати. І така поведінка чиновників є дивною, бо спроба приховати кратер, діаметром у 300 м була б наївною і безвідповідальною.

“У Дрогобицькій РДА нам сказали, що, в межах своїх повноважень, після обвалу зробили все можливе: перекрили доступ людей до провалля, почали викликати відповідні служби. Але це ж не показник вирішення проблеми. Що робилося 10 років тому? Чому ніхто не цікавився долею підприємства Стебницький “Полімінерал”, яке там видобувало калійні солі? У 2013 році підприємство продали, у 2015 перепродали. При цьому власники брали на себе зобов’язання ввести природоохоронні заходи. Але фактично нічого не робилося. Аналогічно і владні структури – було розроблено проект щодо мокрої консервації цього підприємства, яке передбачало залиття соляними розчинами всі пустоти, щоб не давати прісній воді розмивати сіль. Але ця програма також фактично не виконувалася. Воду прісну не викачували, соляний розчин не закачували. Підприємство довгий час взагалі було без електрики, щоб навіть технічно мати змогу це зробити. І от така масова безвідповідальність призвела до того, що відбулося. Хоча, як кажуть геологи, представники підприємства та влада, ситуація була прогнозована. І всі знали, що таке колись станеться”, – пояснює Олег Дьорка, член Української Галицької Партії у Дрогобичі, журналіст.

За словами Олега, ця катастрофа може мати наслідки не лише на місцевому рівні, тобто знищення дороги на Трускавець, формування велетенського соленого озера. А також призвести до потрапляння соляних розчинів із високою концентрацією солей та інших елементів до русла річки Дністер. А це, своєю чергою, спровокує міжнародний конфлікт. Оскільки Молдова повністю забезпечується водою з цієї річки.

Партійці та активісти УГП у Дрогобичі обов’язково будуть моніторити це питання та інформувати мешканців регіону.

Фото: Дивись.інфо

Останні відео

Ми у Facebook

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!