Чи позбудеться Львів комуністичних пам’ятників?

“Валити пам’ятники чи берегти національну гідність? Підводні течії декомунізації у Львові” – саме так називалася прес-конференція Української Галицької Партії, яка відбулася 4 травня у прес-центрі  Leopolis Media Group. Участь у ній взяли голова фракції Уккраїнської Галицької Партії у Львівській міській раді Тарас Чолій, кандидат історичних наук Віталій Ляска та львівський громадський активіст, культурознавець Юрій Ольхович.

IMG_2676

Подати в суд на міського голову Львова в суд за бездіяльність щодо виконання Закону України про декомунізацію – таку заяву Тарас Чолій озвучив під час пленарного засідання сесії Львівської міської ради 27 квітня 2017 року. Основна вимога політика – аби у місті нарешті розпочався процес демонтажу символів комуністичного режиму.

Адже на думку депутата, львівська влада вперто не виконує закон “про декомунізацію”: у місті досі збережені радянські зірки на Монументі Слави, меморіальні таблиці письменнику Ярославу Галану, творчість якого пронизана ненавистю до національно-визвольних змагань українців та УГКЦ, і пам’ятник Валентині Терешковій, першій жінці-космонавтці, яка є депутатом Державної Думи Росії від партії “Єдина Росія” і проголосувала за анексію Криму 2014 р. Ці особи Український інститут національної пам’яті вніс до списку постатей, які підлягають декомунізації. Проте у Львові цього ніби не чули.

IMG_2678

Тому вже втретє голова фракції УГП Тарас Чолій звернувся до Андрія Садового з вимогою таки виконати у Львові вимоги закону, який набув чинності понад два роки тому. Інакше депутат обіцяє звернутися до суду з позовом про його бездіяльність.

«Я не очікую, що міський голова прийматиме поспішні рішення, але у випадку, якщо він не прийме жодних рішень, тобто не буде ні рішення Виконкому, ні не буде створено якоїсь робочої групи щодо демонтажу цих об’єктів, ми будемо позиватися до суду на міського голову за невиконання закону про декомунізацію. Ми зверталися до Українського інституту національної пам’яті: чи підлягає львівський так званий Монумент Слави Закону про декомунізацію? Нам відповіли, що пам’ятники, встановлені на честь перемоги над нацизмом, не належать до тих, які потрібно знести, але ми провели власну експертизу. Можемо стверджувати, що пам’ятник на вул. Стрийській не має жодного стосунку до боротьби з нацизмом. Це типовий колонізаційний пам’ятник радянської доби. Там герб Радянського Союзу і зірка – символи Радянського Союзу, який погубив мільйони українців»,каже Тарас Чолій.

imgonline-com-ua-Compressed-53kLO9MFpcoPTsG6

Проаналізував символіку пам’ятника, який первісно постав, як Монумент слави Радянської доблесної армії – і відтоді на ньому змінилася хіба назва, – кандидат історичних наук Віталій Ляска. Зокрема, він підкреслив, що на пам’ятнику не зображено жодних нацистів, натомість там є російські матроси та більшовицькі герої громадянської війни, які поборюють тут же, на одному з горельєфів монумента, вояка Української Народної Республіки.

«Найкращий пам’ятник жертвам комуністичного режиму – це є відсутність пам’ятників їхнім катам. Усі ці радянські символи, які залишаються у наших містах, використовує «рускій мір», щоби тут втриматися. І тому це є велика відповідальність місцевої влади, кари гідна. Бо я не раз звертався до міської влади щодо демонтажу радянської символіки у Львові, проте мої звернення ігнорують, посилаючись на якісь дрібні причини. Тепер я надіслав офіційні запити до Адміністрації Президента та Генеральної Прокуратури. Отримавши відповіді, буду вже на їхній підставі далі вимагати виконати у Львові Закон про декомунізацію», – розповів Юрій Ольхович.

Довідка

  • Радянські зірки є на Монументі Слави на вул. Стрийській
  • Меморіальні таблиці письменнику  Ярославу Галану є на вул. Стрийській, 46ц та вул. Героїв Майдану,18
  • Пам’ятник Валентині Терешковій розміщений на вул. Виговського, 32, перед входом у міську комунальну поліклініку № 5

Останні відео

Ми у Facebook

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!