Бюджет участі у Львові наступного року вдосконалять

Вже 30 листопада у Львові відбудеться відкрита дискусія, на якій львів’яни матимуть змогу висловити всі свої зауваження та пропозиції для покращення бюджету участі на наступний рік. Проте вже багато пропозиції змін до Положення про громадський бюджет Львова висловили учасники робочої групи, яка його напрацьовувала. Серед них – депутат від Української Галицької Партії Юлія Гвоздович.

14317584_10154496863274556_7495293265461815079_nСвої зауваження розробники Положення висловили у понеділок, 21 листопада, під час спільного засідання комісії законності та бюджетної комісії ЛМР, котрі остаточно визначили переможців конкурсу проектів партисипативного бюджету у Львові.

“З власних спостережень за впровадженням партисипативного бюджету у Львові, за процесом висунення проектів та голосування за них, хочу зауважити, що партисипативний бюджет – це реальний крок уперед. Львів’яни повірили, що вони здатні впливати на те, що буде фінансуватися з місцевого бюджету”, – каже голова комісії законності ЛМР Юлія Гвоздович.

Серед пропозицій Юлі:

1.Наразі всі проекти бюджету участі жодним чином не синхронізовані з “Титульними списками” чи жодним іншим переліком об’єктів, які пропонують відремонтувати або створити управління міської ради наступного року. Цьогоріч рада вже прийняла загальний бюджет міста, а вже після цього, через бюджет участі, з’явилося ще 67 проектів для реалізації за кошти міста.

  14780203345475_1_2ac282ab10f7c213cdd2dc40e84a808e-1“Партисипативний бюджет, виходить, є чимось паралельним до “Титульних списків” та планів управлінь. Це ідея для обговорення, але я маю таку думку, щоб, можливо, деякі “Титульні списки” формувати тільки методом партисипативного бюджету. Наприклад, дитячі майданчики, які будуть облаштовані наступного року, можуть вибирати самі львів’яни методом партисипативного бюджету”, – каже Юлія Гвоздович.

2. Потрібна корекція термінів того, коли бюджет участі мав би стартувати, і коли, власне, мали б тривати його етапи. Голосування та визначення проектів-переможців громадського бюджету мають бути, однозначно, швидше, ніж приймають міський бюджет. Це варто робити у тепліший період, щоб люди могли здійснювати промоцію своїх проектів на вулиці. У листопаді доволі холодно, а погодні умови у Львові не завжди сприятливі. Люди мають отримувати задоволення від того, що вони беруть участь у конкурсі бюджету участі.

3. Перелік методів голосування за проекти бюджету участі має бути розширеним. Крім BankID та голосування у ЦНАПах, наступного року львів’яни також, певно, зможуть голосувати з допомогою картки львів’янина, Mobile ID (для тих, хто користується контрактним мобільним зв’язком), через ЖЕКи (якщо вони ще будуть) та районні бібіліотеки.

4. Проекти, які стосуються майна комунальних закладів, управлінь ЛМР чи релігійних організацій, мають доволі великий адміністративний ресурс (школи, храми, садочки), тому такі проекти будуть переможцями щороку, блокуючи перемогу інноваційним інфраструктурним рішенням. Тому Юля пропонує їх об’єднати в окрему групу.

“Цього року дуже багато проектів громадського бюджету у Львові стосувалися навчальних закладів та освітньої тематики. Тому на об’єднаному засіданні двох комісій ми запропонували управлінню освіти ЛМР розглянути можливість фінансування тих проектів, які не пройшли. Можливо, їх варто внести у титульні списки для фінансування чи співфінансування з міського бюджету. Так само ми запропонували всім іншим управлінням розглянути та винести на розгляд бюджетної комісії можливість фінансування з міського бюджету всіх великих проектів та малих проектів, які набрали понад 50 голосів львів’ян”, – каже депутат.

Ще одна важлива пропозиція, яка прозвучала від розробників Положення про громадський бюджет: збільшити фінансування малих проектів з 200 до 500 тисяч гривень. Однак вона потребує додаткового обговорення та затвердження усім складом міської ради.

15094960_367981046873022_4361326614512515176_n

Нагадаємо, у Львові в межах бюджету участі будуть реалізовані 2017 року 4 великі проекти та 63 малих. Загальне фінансування бюджету участі збільшили від попередньо озвученої суми 16 мільйонів – до 18-ти мільйонів гривень.

Ілюстрації: lviv.pb.org.ua

підписатись на розсилку новин
+
+

Повідомити про помилку

+

Підпишися

і отримуй новини Української Галицької Партії на свою е-пошту