Андрій Кавчук: “Це стосується не лише суддів…”

Вчора, 29 вересня, Верховна Рада України звільнила 29 суддів. Більше половини з них були звільнені за переслідування учасників Майдану. Водночас, з 1 жовтня набирають чинності зміни до Конституції України в частині судоустрою, які скасовують таке поняття як порушення суддею присяги. Тому, якщо судді, рекомендовані Верховною Радою Юстиції, до звільнення, не були б звільнені Верховною Радою до кінця вересня, то з 1 жовтня, тобто від сьогодні, у парламенту вже немає для цього прав.

Андрій Кавчук, керівник юридичної служби УГП, Перший заступник голови Політради Української Галицької Партії:

imgonline-com-ua-compressedHPn1K1JiQ8Te“Вчорашній бурхливий день у Верховній Раді України має всі шанси to be continued. І продовження може бути не таке позитивне, як вчорашні емоції від прийнятих рішень про звільнення “суддів Майдану”, а швидше сумне. Чому?

Тому що:
– депутати мали б пам’ятати про рішення Євросуду з прав людини у справі «Олександр Волков проти України», яким суддя був поновлений на роботі, бо серед багатьох порушень Європейський суд з прав людини вказав на те, що не можна кнопкодавити взагалі. А в таких “пікантних” справах особливо;
– порушення Регламенту Верховної Ради України щодо процедури розгляду питань з притягнення суддів до відповідальності буде додатковою підставою для оскарження та потенційно скасування вчорашніх рішень ВРУ.

Невже в Києві це проігнорували? – Навряд чи. Швидше, свідомо допустили. Бо мали достатньо часу, щоб зібратись і розглянути ці питання з дотриманням процедури. А провели це все в останній день, як шоу, під шаленим тиском громадськості.

Перемога громадян у тому, що влада почала чути і рахуватись із голосом народу. Проте ще продовжує його саботувати на етапі якісного запровадження і виконання.

І це стосується не лише суддів, але й державних закупівель, призначення прокурорів, антикорупційних реформ тощо.

Судді повинні нести відповідальність за порушення Закону і присяги, але притягнення їх до цієї відповідальності не мають відбуватись із черговим порушенням того ж законодавства іншими суб’єктами влади. Бо це правовий нігілізм, або в народі – “правовий бєспрєдел”, яким продовжує хворіти наша Країна з часів здобуття Незалежності. Так ми правової держави не збудуємо.

Принцип Верховенства права, який для більшості в Україні є зайвою “теоретичною бздурою”, направду є обов’язковим елементом успішної держави і вільних громадян. Саме цей фундаментальний принцип закріплює, що жодна людина не є вище закону, що ніхто не може бути покараним державою, крім як за порушення закону, і що ніхто не може бути засудженим за порушення закону іншим чином, ніж у порядку, встановленому законом. Без його запровадження у нас і далі відбуватиметься верховенство того, хто при владі/кориті/кермі! І це черговий виклик для громадськості.

Сьогодні набирають чинності зміни до Конституції України в частині правосуддя. Так, вони не є ідеальними чи досконалими, не дають стовідсоткову гарантію якісних змін чи очищення судової влади, але саме такі маленькі кроки і можливості є потужним інструментом в руках активних громадян та тих реформаторів, які прийшли в органи влади після Майдану і фанатично залишаються там працювати. А ще – професійних середовищ, щоб в нашій Україні запанували Закон&Порядок, так необхідні для кожного з нас!”

Фото: polese.by

Останні відео

Ми у Facebook

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!